No pasado ano 2020, a pesar das adversas circunstancias vividas e nas que inda seguimos en 2021, os deportistas federados en Orientación do club AROMON participaron en varios eventos de nivel autonómico, nacional e ibérico (entre eles varios campionatos de España) con estupendos resultados en diferentes disciplinas e en variedade de categorías.

A continuación deixámosvos un breve resumo, cos resultados máis salientables e un pequeno reporte fotográfico das diferentes competicións.

Agardamos que o 2021 nos permita pronto volver a xuntarnos e desfrutar do fermoso e querido deporte de orientación.

Ligas Galegas

XVIII TROFEO “EL PROGRESO”

LUGO
8 FEBREIRO
POSICIÓN NOME CATEGORÍA
CARLOTA VEIGA GARCÍA F-35
SONIA ARIAS LIMA F-40
YOLANDA DÍAZ RODRÍGUEZ F-50
TERESA BELLÓN SANTOS F-E
DAVID ÁLVAREZ FERNÁNDEZ M-14
XIÁN NOVOA GUTIÉRREZ M-16
YARED GRIMALDI PÉREZ M-18
MATEO RODRÍGUEZ DÍAZ M-18
DAILO DÍAZ HERNÁNDEZ M-21A
RICARDO FIGUEROA FERNÁNDEZ M-35
PABLO BARREIRO FERNÁNDEZ M-40
ALEJANDRO MARÍN GÓMEZ-NIEVES M-40

II LIGA INTERREXIONAL GALICIA-NORTE DE PORTUGAL

CAMINHA (PORTUGAL)
18 XANEIRO
POSICIÓN NOME CATEGORÍA
AIXA DOMÍNGUEZ RODAS F-12
MARINA DENÍS SANROMÁN F-21A
MÓNICA FIGUEROA LEIRO F-35
CARLOTA VEIGA GARCÍA F-35
LUISA SÁNCHEZ VÁZQUEZ F-50
DAVID ÁLVAREZ FERNÁNDEZ M-14
XIÁN NOVOAGUTIÉRREZ M-16
YARED GRIMALDI PÉREZ M-18
MATEO RODRÍGUEZ DÍAZ M-18
HUGO ANTOÑÓN CASAL M-18
CARLOS ÁLVAREZ GONZÁLEZ M-21B
ÁNGEL ÁLVAREZ SERTO M-35
PABLO BARREIRO FERNÁNDEZ M-40
JAVIER ALVELO FRAGUELA M-55

Ligas Españolas

IX PREMIO DE ORIENTACIÓN COMUNIDAD VALENCIANA “VILA DEL PINÓS 2020”

PINOSO (ALICANTE)
1 – 2 FEBREIRO
POSICIÓN NOME CATEGORÍA DISTANCIA
ALICIA PÉREZ ALONSO F-35A XERAL

MÁXIMUS O-MEETING

CAMPEONATO IBÉRICO MASCULINO

VALLE DE IRUELAS e NAVALUENGA (ÁVILA)
15-16 FEBREIRO
POSICIÓN NOME CATEGORÍA DISTANCIA
ÁNGEL ÁLVAREZ SERTO M-40 SPRINT
ÁNGEL ÁLVAREZ SERTO M-40 CAMPIÓN IBÉRICO

 

III ORI BTT ADM

FIGUEIRA DA FOZ (PORTUGAL)
19 SEPTEMBRO
POSICIÓN NOME CATEGORÍA DISTANCIA
LUISA SÁNCHEZ VÁZQUEZ F-50 MEDIA
LUISA SÁNCHEZ VÁZQUEZ F-50 SPRINT

Campionatos de España

CAMPEONATO DE ESPAÑA DE ORIENTACIÓN A PIE (CEO)

JEREZ DE LOS CABALLEROS (EXTREMADURA)
5-7 DECEMBRO
POSICIÓN NOME CATEGORÍA DISTANCIA
MATEO RODRÍGUEZ DÍAZ M-16E LARGA
MÓNICA FIGUEROA LEIRO F-35A SPRINT
YOLANDA DÍAZ RODRÍGUEZ F-55 SPRINT
ÁNGEL ÁLVAREZ SERTO M-40 MEDIA
ÁNGEL ÁLVAREZ SERTO M-40 SPRINT
14º CLUB AROMON PONTEVEDRA HONOR

CAMPEONATO DE ESPAÑA DE RAID DE AVENTURA (CERA)

EL ANILLO (EXTREMADURA)
31 OUTUBRO – 1 NOVEMBRO
POSICIÓN NOME CATEGORÍA
AROMON TOXIÑOS: AVENTURA
– ALICIA PÉREZ ALONSO (MIXTO)
– ALEJANDRO MARÍN GÓMEZ-NIEVES
– RICARDO FIGUEROA FERNÁNDEZ

CAMPEONATO DE ESPAÑA DE ROGAINE (CER)

CÍJARA (EXTREMADURA)
7 NOVIEMBRE
POSICIÓN NOME CATEGORÍA
*AROMON COTA CERO*: ABSOLUTA MASCULINA
– ÁNGEL ÁLVAREZ SERTO
– XOEL CHAMORRO GARCÍA
– ADRIÁN MOREIRA ALONSO

 


COMPARTIR: