Calendario 2015

Estas son todas las actividades planeadas en el club para este año 2015. Tambien puedes descargarlas en PDF.

 

MES Día a Modalidade ACTIVIDADE LUGAR
xaneiro 15   ORI Sesión Técnicas Básicas de ORIentación C.G.T.D. aula 2
17   ORI Práctica/Entrenamento de ORIentación Oia
25   SEN 25º Aniv. Aloia – Galiñeiro Serra do Galiñeiro
29   ORI Sesión Técnica Media/Avanzada ORI Salón Actos do MERCANTIL
Febreiro 1   ORI Entrenamento ORIentación Galiñeiro
2 5 ESC Curso de INICIACIÓN a ESCALADA 3 días ROCODROMO A Xunqueira
7 8 MONT Peña Orniz e Cornón Montes León – Laciana
7   ORI Liga local AROMON – CHEMASPORT 1ª proba Parque do MERCANTIL
10   ESC Inicio TARDES de ROCÓDROMO
tódolos martes e xoves de 20 a 22 horas
ROCODROMO municipal de A Xunqueira – PO
21   ORI Liga O-PE 1ª proba – Cto Galego Bastiagueiro – Oleiros
28 1 MONT 25º Aniv. Peña Trevinca – Moncalvo Serra Segundera
pdte   MONT Curso Iniciación MONTAÑISMO INVERNAL Peña Ubiña
Marzo 7 8 MONT Canales en MONTIHUERO – invernal Torre de Babia
11   ORI Cto ESCOLAR provincial ORI de Pontevedra Lago de Castiñeiras
14   ORI Liga O-PE 2ª proba O Barco de Valdeorras
15   SEN NOSOS MONTES Serra de Avión Serra de Avión
21   RAID Liga RAID 1ª proba  
28   ESC Xornada de ESCALADA Donón, Galiñeiro ou Budi
28   ORI Liga O-PE 3ª proba Lugo
  26 ESC Fin TARDES de ROCÓDROMO ROCODROMO A Xunqueira
pdte   MONT Curso Iniciación MONTAÑISMO INVERNAL Peña Ubiña
Abril 2 5 MONT TEITOS de ESPAÑA – Serra de Ayllón Guadalajara – Alto Tajo
2 5 ORI Campionato de ESPAÑA Liga O-Pe Portillo – Valladolid
11   ORI Liga local AROMON – CHEMASPORT 2ª proba Lago de Castiñeiras
13 16 ESC Curso de INICIACIÓN a ESCALADA 3 días ROCODROMO A Xunqueira
18   RAID Liga RAID 2ª proba Ordes
26   SEN Senderete polo Río Fraga Moaña
pdte   ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 1ª proba Padrón – Bisbarra do Sar
pdte   ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 2ª proba Entrimo
Maio 1 3 MONT Montañas PALENTINAS Palencia
3   Nenos e Pais Camiña e Coñece
Orquideas Enciña da Lastra
P.N. Enciña da Lastra
9 10 ORI Campionato IBERICO Liga O-Pe FEDO e FPO
PONTEaORIENTAR
Ermelo – Donón
16   ORI Liga O-PE 4ª proba A Capela – Forgoselo
23 24 SEN Comarca de VIVEIRO Viveiro
24   BARR Practicas de RAPEL en medio acuático Barosa
31   ORI Liga local AROMON – CHEMASPORT 3ª proba A Escusa
pdte   ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 3ª proba Santiago
pdte   ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 4ª proba Salceda de Caselas
Xuño 6 7 MONT Bosques de ANCARES Degrada – Piornedo
6   ORI Liga O-PE 5ª proba CUVI
13   RAID Liga RAID 3ª proba Ferrol
14   BARR BARRANQUISMO en Mougas Mougas
20   ORI Liga O-PE 6ª proba  
21   SEN 25º Aniv. Serra de Outes – A Moa O Pindo
27   ORI Liga O-BICI Mont.1ª proba Porto do Son
28   ESC Xornada de ESCALADA Donón, Galiñeiro ou Budi
pdte   ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 5ª proba Ferrol
pdte   ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 6ª proba Boqueixon- Ruta colesterol
Xullo 4   ORI Liga O-PE 7ª proba Barbanza – Boiro
5   BARR BARRANQUISMO no Río Almofrei Río Almofrei
12   Nenos e Pais Camiña e Coñece
Bolboretas de Pontevedra
PONTEVEDRA
Agosto 1 2 Nenos e Pais Rio CALDO en O Xures Serra do XURES -Ourense
22 23 ORI CLINIC orientación deportiva  
30   BARR BARRANQUISMO no Río Verdugo Pontecaldelas
Setembro 5 6 MONT O COUREL – Devesa Rogueira – Formigueiros O Courel – Lugo
5   ORI Liga local AROMON – CHEMASPORT 4ª proba Chans de Cela – Bueu
12   RAID Liga RAID 4ª proba O Porriño
13   SEN Senderete polo Río PEDRAS Riveira
19 20 MONT VALLE del SILENCIO Ponferrada
26   ANDA PONTE ANDAR liga andainas 50 qm 8ªproba PONTEVEDRA
26   RAID Liga RAID 5ª proba  
pdte   ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 7ª proba Riveira
Outubro 3   RAID Liga RAID 6ª proba Porto do Son
4   SEN CORTEGADA Ourense
5 8 ESC Curso de INICIACIÓN a ESCALADA 3 días ROCODROMO A Xunqueira
10   ORI Liga O-PE 8ª proba A Limia
11 12 Nenos e Pais O COUREL Camiña e Coñece O Courel – Lugo
17   ORI Liga O-BICI Montaña 2ª proba  
18   ESC Xornada de ESCALADA Donón, Galiñeiro ou Budi
18   SEN Arte PETREA Ourense
24 25 MONT 25º Aniv. Ascensións en ANCARES Cuiña e Mustallar
24   ORI Liga O-PE 9ª proba Lugo
31   ORI Liga O-BICI Montaña 3ª proba Paderne
Novembro 7   ORI Liga O-PE 10ª proba A Coruña
8   SEN Aldaríz – Samieira – Castrove Castrove
14   ORI Liga O-BICI Montaña 4ª proba PonteOriBike Ermelo
21   ORI Liga O-PE 11ª proba Cambre
22   SEN NOSOS MONTES O Suido Vidueiros
27   Asemblea Asemblea XERAL SOCIOS – CEA 25º aniversario  
28   ORI Liga O-BICI Montaña 5ª proba Arteixo
pdte   Audiovisuais Xornadas de Aventura na Montaña Salón Actos do MERCANTIL
Decembro 12   ORI Cto Galego REMUDAS O-PE PONTEVEDRA
13   SEN Marcha FINDANO a MUIÑOS do FOLON O Rosal – Oia
19   Calendario XUNTANZA preparación CALENDARIO 2016  

Anteriores: