Calendario 2017

Estas son todas las actividades planeadas en el club para este año 2017. Tambien puedes descargarlas en PDF.

MES Día Modalid. ACTIVIDADE LUGAR
Xaneiro 17 ORI Charla Técnica – Fundamentos de orientación Oficina club
19 Formación Charla de Achega – Protección ocular para montaña Oficina club
21 MONT/Forma CURSO E.GA.M. Iniciación a MONTAÑA invernal Peña Ubiña
24 ORI Charla Técnica – Fundamentos trazados de orientación Oficina club
28 MONT Montes de León – Yordas e Pico del Lago Riaño
30 ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira
Febreiro 4 ESC Xornada de ESCALADA Donón ou Galiñeiro
7 ORI Inicio ESCOLA deportiva ORIENTACIÓN de 17:30 – 9:30 h Multiusos A Xunqueira
7 ORI Charla Técnica – Trazados de orientación Oficina club
8 ESC Inicio TARDES de ROCÓDROMO os mércores de 20-22 h Rocódromo A Xunqueira
11 MONT Circular invernal en PEÑA UBIÑA Torrebarrio
14 ORI Charla Técnica – Fundamentos de cartografia Oficina club
18 MONT/Forma CURSO E.GA.M. Iniciación a ESQUI de MONTAÑA Peña Ubiña
18 ORI Liga Ori-Pé 1ª e 2º proba Arteixo
23 Formación Charla de Achega – Boas Prácticas Ambientais Eventos Oficina club
28 ORI Liga AROMON CHEMASPORT 1ª Orientación a Pé Multiusos A Xunqueira
Marzo 4 Nenos e Pais Monte ALOIA Tui
4 ESC PontePedras – Xornada de Boulder Canicouva
11 ORI Liga España MTBO – Bici Ori – Cto Galego – PonteOriBike Ermelo – Castrove
14 ORI Charla Técnica – Cartografia Oficina club
16 Formación Charla de Achega – Especies sensíbeis en montaña Oficina club
18 MONT Travesía TREVINCA – MONCALVO Lagoa Peces – Zamora
18 RAID Liga galega RAID de Orientación 1ª proba Cariño
22 ORI XOGADE – Orientación escolar – Cto Provincial PO
25 ANDA Xornada Preparación PonteANDAR ruta curta +30 qm
25 ORI Liga Ori-Pé 3ª proba – Cto Galego media distancia Parada de Sil
26 ANDA Xornada Preparación PonteANDAR resto ruta ata 50 qm
28 ORI Liga AROMON CHEMASPORT 2ª Orientación a Pé Multiusos A Xunqueira
Abril 1 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 1ª proba Padrón – Bisbarra do Sar
3 ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira
8 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 2ª proba As Neves
8 ORI Liga Ori-Pé 4ª proba Lugo
9 MONT Semana Santa en MARROCOS – TOUBKAL Marrakech
13 ORI Cto España de Orientación a Pé Madrid
22 ESC Xornada de ESCALADA Donón ou Galiñeiro
22 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 3ª proba Entrimo
23 ESC PontePedras – Xornada de Boulder Caldas de Reis
25 ORI Liga AROMON CHEMASPORT 3ª Orientación a Pé Multiusos A Xunqueira
29 ORI XOGADE – Orientación escolar – Cto Autonómico A CORUÑA
29 ANDA PONTE ANDAR liga andainas 50 qm 4ªproba Pontevedra
30 RAID Adestro KAIAK para Raid de Orientación Illa de Arousa
Maio 1 outras PonteTRAIL carreira por montaña Acibal
6 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 5ª proba Santiago
7 ESC Xornadas de ESCALADA Castro Baroña
11 Formación Charla de Achega – Boas Prácticas Ambientais Escalada Oficina club
13 MONT Picos Albos e ruta de Braña Ronda Somiedo – Babia
20 ORI Cto España MTBO – Bici Orientación Cartagena – Murcia
20 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 6ª proba Salceda de Caselas
27 ORI Liga Ori-Pé 5ª proba
27 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 7ª proba Brión
28 Formación Charla de Achega – GPS e WIKILOC Oficina club
28 RAID Adestro RAID de Orientación Pontillón
30 ORI Liga AROMON CHEMASPORT 4ª Ori-Pé – FIN escola ORI Multiusos A Xunqueira
31 ESC Fin TARDES de ROCÓDROMO os mércores de 20-22 h Rocódromo A Xunqueira
Xuño 3 ESC PontePedras – Xornada de Boulder Praia Lajuelas – Cangas
3 Formación Charla de Achega – Marcha Nórdica Illa do Covo
4 SEN Sendeirismo en CORTEGADA Ourense
10 ORI Liga Ori-Pé 6ª proba Nigrán
10 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 8ª proba Ferrol – Costa Artabra
11 outras Ruta en Bici de Montaña por Pontevedra Pontevedra
17 RAID Adestro RAID de Orientación Pontevedra
17 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 9ª proba Boqueixon- Ruta colesterol
18 Formación Charla de Achega – O Bosque de Ribeira Río Tomeza
24 SEN Sendeirismo en O COUREL O Courel – Lugo
24 ANDA Liga ANDAINAS 50 qm – 10ª proba de 100 quilómetros Barbanza
Xullo 2 ORI Liga Ori-Pé 6ª proba A Limia – Ourense
8 BARR BARRANQUISMO Barbanza
9 SEN Camiña e Coñece – Bolboretas de Pontevedra Pontevedra
19 ESC PONTEVERAN iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira
23 ESC Xornadas de ESCALADA Monteferro
23 SEN Petroglifos e Natureza en Touron-Borela Pontecaldelas-Cotobade
30 outras Ruta familiar en KAIAK Río Verdugo
Agosto 6 BARR BARRANQUISMO Verdugo
12 outras Ruta en Bici de Montaña polo COUREL O Courel – Lugo
19 Nenos e Pais Rio CALDO en O Xures Serra do XURES -Ourense
26 ORI PONTEVERAN ori nocturna – LACHS 5ª Orientación a Pé Alameda – Ctro Histórico
27 ESC Xornadas de ESCALADA Oia
Setembro 2 RAID Liga RAID de Orientación – LERA e 2ª proba galega Muras – Xermade
2 ANDA Liga ANDAINAS 50 quilómetros 11ª proba Riveira
9 ORI Liga Ori-Pé 7ª proba – Cto Galego longa distancia Forgoselo
16 ORI Liga galega MTBO 3ª e 4ª proba – Bici Orientación Guitiriz
23 MONT Ruta polo Bierzo Bierzo – León
30 RAID Liga galega RAID de Orientación – 3ª proba Budiño
Outubro 2 ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira
3 ESC/Forma Inicio ESCOLA deportiva ESCALADA Rocódromo A Xunqueira
3 ORI Inicio ESCOLA deportiva ORIENTACIÓN de 17:30-19:30 h Multiusos A Xunqueira
7 ORI Liga galega MTBO 5ª proba – Bici Orientación
7 ORI U-ROGAINE Cto de España Navalcan – Toledo
8 SEN Sendeirismo en Monte ALOIA Tui
14 ORI Liga Ori-Pé 8ª e 9ª proba Porto do Son
19 Formación Charla de Achega – VENDAXES funcionais Oficina club
21 RAID Liga RAID Ori – LERA e 4ª proba galega – Cto Galego As Neves
21 MONT BIGAROS e CORNON Somiedo – Babia
21 ESC Xornada de ESCALADA Donón ou Galiñeiro
27 Formación Charla de Achega – COGUMELOS Oficina club
28 ORI Liga Ori-Pé 10ª proba Abadín
Novembro 4 MONT Hayedo Monasterio de Hermo – Fuentes de Narcea Muniellos
4 RAID RAID de Orientación – LERA – Cto de España Badajoz
11 Nenos e Pais Magosto no COUREL O Courel – Lugo
18 SEN Hayedo de BUSMAYOR León
18 ORI Liga galega MTBO 6ª proba – Bici Orientación Lugo
Decembro 1 outras Asemblea XERAL SOCIOS – CEA 26º aniversario H. Avda – Pontevedra
3 RAID Liga galega RAID Ori – 5ª proba – PontevedRAID Coruxo – Vigo
8 MONT Aratz – Aizkorri – Arrigorrista – Montes de Euskadi Euskadi
9 ORI Cto Galego de REMUDAS Orientación Torre de Hércules
17 MONT Día Internacional das MONTAÑAS – P.N. Peneda-Geres Portugal
22 outras Xuntanza de preparación CALENDARIO 2018 Oficina club
23 ORI O-Nadal – Orientación a pé Pontevedra Urban