Calendario 2019

Presentamos o calendario 2019 do club AROMON con tódalas actividades do año. Tambén podes descargalo en pdf.

MES Día a   Modalid. ACTIVIDADE LUGAR ORGANIZA
xaneiro 19   c MONT Ascensión a O PENAMEDA Serra da PENEDA Chus e Carlos
26 27   MONT/Forma Curso E.GA.M. Ini MONTAÑA invernal Peña Ubiña E.G.A.M.
26     ORI Liga Ori-Pé Gal 1ª proba – Media+Sprint Lugo Fluvial
febreiro 4 7 f ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira Vogalía Escalada
6   c ESC Inicio TARDES de ROCO 1 día a semana (4 meses) Rocódromo A Xunqueira Vogalía Escalada
9     ORI Liga Ori Galicia – N Portugal 1ª proba – Media+Sprint VN. Famalicao- Portugal C.O. Minho
9   c ESC Xornada de ESCALADA Club Donón ou Galiñeiro Vogalía Escalada
10   c MONT Sendeirismo na Galiza Galiza Saba e Luisa
10   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 1ª Ori-Pé Redondela AROMON
16 17   MONT/Forma Curso E.GA.M. Ini MONTAÑA invernal Peña Ubiña E.G.A.M.
16     ORI Liga Ori-Pé Gal 2ª proba – V Memorial Patxi Arufe A Coruña Apa Liceo
23 24   MONT Babía e Teverga con raquetas de montaña Babia Ton Fdez
23 24   MONT/Forma Curso E.GA.M. campamento INFANTIL MONTAÑA invernal Manzaneda E.G.A.M.
23     RAID Campionato GALEGO Duatlón-O Paderne Club O Pasatempo
marzo 2 3 c MONT INVERNAL de MONTAÑA   Manuel B.
9 10   MONT/Forma Curso E.GA.M. Ini MONTAÑA invernal Peña Ubiña E.G.A.M.
9     RAID Liga galega RAID-O 1ª proba. CAMPIONATO GALEGO A Fonsagrada Fluvial
10   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 2ª Ori-Pé e MTBO Moscoso AROMON
13     ORI CampionatoProvincial Escolar de Orientación Pontevedra AROMON
16 17 c MONT Parque Natural de REDES Asturias Chema Blanco
30     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 1ª proba V PonteANDAR Pontevedra AROMON
abril 6     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 2ª proba Bisbarra do Sar Club Bisbarra do Sar
6 7 c MONT Sendeirismo: Río Mao e Ribeira Sacra Ribeira Sacra Dani Cacabelos
13 14 c RAID Liga galega RAID-O 2ª proba/LERA Vigo AROMON
13 17 c MONT Semana Santa en – PICOS de EUROPA Picos de Europa M.Beloso e Carlos M.
13     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 3ª proba Entrimo Concello de Entrimo
19 21   ORI Cto España 1 de Orientación a Pé Llanes Club La Brujula
22 25   ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira Vogalía Escalada
27 28   MONT Canais nas Ubiñas Peña Ubiña Diego, Sabela e Ton
27 28   ORI Liga Ori Galicia – N Portugal 2ª proba – Longa+Sprint Barcelos – Portugal Amigos da Montanha
27 28   Nenos e Pais Coñece a Península de O Grove O Grove Xoxe M. e Miguel F.
27     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 4ª proba As Neves Club Cornelios Raid
maio 4 5 c MONT Camiña e coñece TEIXEDAL de Casaio Peña Trevinca Saba e Roberto
4   c ESC Xornada de ESCALADA Club Donón ou Galiñeiro Vogalía Escalada
4     ORI Cto Galego Escolar e Universitario de Orientación Cenlle U-Vigo
4     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 5ª proba Santiago Club Fontiñas
5   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 3ª Ori-Pé e MTBO A Escusa – Castrove AROMON
11     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 6ª proba Salceda de Caselas A Forna
12   c ESC Xornada de ESCALADA Club Castro Baroña Vogalía Escalada
17 19 c MONT GREDOS Avila Carlos M. e Ton Fdez
18   c ORI Semana do World Orienteering Day Pontevedra AROMON
18     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 7ª proba Melgaço  
25     MTBO Liga galega MTBO Cto Galego 1ª e 2ª proba Media+Sprint Porto do Son Arnela
25     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 8ª proba Brión Concello de Brión
26     Nenos e Pais Serra do Cando Terras de Montes Meisi e Joaquín
xuño 1 2   MONT Montaña e Espeleoloxía – Cueva de el Rubio Vegacervera Toño e Susana
1     ORI Liga Ori-Pé Gal 3ª proba. Campionato Galego Score Bastiagueiro SD Ártabros
8     MTBO Liga galega MTBO 3ª proba Sandiás AD Limiactiva
8     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 9ª proba Ferrol Club Montaña Ferrol
9   c outras BARRANQUISMO I   Ángel A. Serto
15 16 c MONT Macizo das Ubiñas – Fontan Sur e Peña Correa León Chema Blanco
15   c ESC Xornada de ESCALADA Club Galiñeiro Vogalía Escalada
15     ORI Liga Ori-Pé Gal 4ª proba/ Galicia -N Portugal 3ª proba Nerga-Donón U-Vigo
15     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 10ª proba Boqueixon- Ruta colesterol concello
16   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 4ª Ori-Pé Mercantil Pontevedra AROMON
20 24 c MONT GR84 montaña de Sanabria e ascensión a TREVINCA Sanabria Ton Fdez
22     MTBO Liga galega MTBO 4ª proba Begonte Club Fluvial Lugo
29     ORI Liga Ori-Pé Gal 5ª proba. Campionato Galego de Sprint Vigo Club Budiñoraid
30   c MONT Sendeirismo: Entre rías Galiza Dani Cacabelos
xullo 6 7 c MONT Vivac nos ANCARES Serra de Ancares Dani Cacabelos
6 10   ORI LEOP 5 Días de Orientación Soria  
8 11   ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira Vogalía Escalada
13 14   MTBO Liga galega MTBO 5ª proba. Media + Sprint Monte Xalo Gallaecia
13   c ESC Xornada de ESCALADA Club Donón ou Galiñeiro Vogalía Escalada
14   c outras Costering I   Ángel A. Serto
20   c Nenos e Pais Camiña e coñece: RÍO ALÉN Covelo Saba e Roberto
25 28 c MONT Travesía en PICOS de EUROPA Asturias Chus e Carlos
28   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 5ª Ori-Pé CUVI AROMON
agosto 3   c ESC Xornada de ESCALADA Club Oia Vogalía Escalada
10   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 6ª Ori-Pé – Ponteverán Pontevedra AROMON
11   c outras Costering II   Ángel A. Serto
24 25 c Nenos e Pais Rio CALDO en O Xures Serra do XURES -Ourense Carmen Iglesias
31 1 c MONT Integral de ANCARES – 17 cumios Serra de Ancares Ton Fdez e Manuel Fer.
setembro 7     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 11ª proba Riveira Concello
7 8 c MONT Saliencia e Cornón Somiedo Dani Cacabelos
8   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 7ª Ori-Pé Galiñeiro AROMON
14 15 c ESC Encontro de ESCALADORES en Castro Baroña Castro Baroña Diego Dieguez
14 15 c MONT Cordais de SALENTINOS Serra do Catoute Ton Fdez
14     ORI Liga Ori-Pé Gal 6ª proba Forgoselo SD Ártabros
21 22   RAID LERA Cto España Ainsa – Pirineos Club Peña Guara
28 29 c MONT Sendeirismo – Camiño dos FAROS etapas 1 e 2 Costa da Morte Almudena e Luis
29     RAID Liga galega RAID Ori. 3ª proba   Club Budiñoraid
outubro 1   f ORI Inicio ESCOLA deportiva ORIENTACIÓN Mercantil / Cuvi Vogalía Orientación
1   f ESC/Forma Inicio ESCOLA deportiva ESCALADA Rocódromo A Xunqueira Vogalía Escalada
5     ORI Liga Ori-Pé Gal 7ª proba/Trail-O/Galicia- N .Port. 4ª proba A Limia AD Limiactiva
6   c outras BARRANQUISMO II   Ángel A. Serto
12 13 c MONT Sendeirismo – Fragas do EUME e do MANDEO A Coruña Almudena e Luis
12     ORI Liga Trail-O.Precisión Cto Galego Forgoselo Apa Liceo
13   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 8ª Ori-Pé – EUROCIDADE Tui-Valença AROMON
14 17   ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira Vogalía Escalada
19 20 c MONT Sierra Cabrera Baja Zamora Ton Fdez
19   c ESC Xornada de ESCALADA Club Donón ou Galiñeiro Vogalía Escalada
20     ORI Trail de Orientación Vila de Baiona Baiona More e Xoel
26 27 c Nenos e Pais Outono no COUREL O Courel – Lugo Carmen e Manolo
novembro 1 3 c MONT Montes de León León Chus e Carlos
1 3   ORI Cto España 2 de Orientación a Pé Cádiz  
10   c ORI Liga AROMON CHEMASPORT 9ª Ori-Pé Salvaterra – Monçao AROMON
16 17 c MONT Camiña e coñece Ourense Saba e Roberto
16     ORI Liga Ori-Pé Gal 8ª proba Cto. Galego/ Trail-O O Barco de Valdeorras Club P.Trevinca Barco
29   c outras Asemblea XERAL SOCIOS – CEA 29º aniversario Pontevedra  
30 1   RAID Liga galega RAID Ori 4ª proba/LERA   Club Cornelios
30 7   MONT Marcha no Nerpio – Alcaraz Albacete C.Exc. Albacete
decembro 6 8 c MONT Sierra de Ayllón e Hoces do río Duratón Guadalajara / Segovia Chus e Carlos
14     ORI Campionato Galego de Remudas Mixtos    
15   c MONT Saída FINDANO   Saba e Roberto
21   c outras Xuntanza de preparación CALENDARIO 2020 Oficina club

Por si te interesa, tamén temos o calendario de 2018.