Calendario 2020

Presentamos o calendario 2020 do club AROMON con tódalas actividades do año. Tambén podes descargalo en pdf.

MES Día a   Modalid. ACTIVIDADE LUGAR ORGANIZA Observa
Xaneiro 12   c MONT Sendeirismo ANINOVO en Monte dos Cregos Campolameiro Roberto e Saba  
18 19 c MONT Invernal FARIÑENTU e Peña RUEDA Quirós – Asturias Chema Blanco  
18     O-PÉ Liga Ori Portugal Interrexións Caminha Club Amigos Montanha sábado
29 30 c outras FEIRA MATERIAL DEPORTIVO de 2ª man Oficina club Bea e Diego xoves a venres
Febreiro 1   c outras FEIRA MATERIAL DEPORTIVO de 2ª man Oficina club Bea e Diego sábado
3 6 f ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira    
5   c ESC Inicio TARDES de ROCO 1 día a semana (4 meses) Rocódromo A Xunqueira    
8     O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 1ª proba Lugo Club Fluvial sábado
8     ESC I proba Copa Galalega Escalada BASE de DIFICULTADE Pav. Remedios – Ourense    
9   c ESC Xornada de ESCALADA Club Donón ou Galiñeiro    
9   c MONT Sendeirismo no Bosque de Ridimoas Beade Roberto e Saba  
15 16 c MONT INVERNAL de MONTAÑA Quirós – Asturias Manuel Beloso  
23   c MONT Sendeirismo no Candán Forcarei Maisi e Quinxo  
28   c Forma CHARLA de ACHEGA – NÓS e encordamento Oficina club Manuel Beloso venres
Marzo 1     RAID Liga galega RAID-O 1ª proba Becerrea Club Fluvial domingo
7 8 c MONT Peña Salgueiro e Peña los Años Torrebarrio Sergio Rosales  
8     ESC II proba Copa Galalega Escalada BASE de DIFICULTADE Roco Riazor – A Coruña    
13   c Forma CHARLA de ACHEGA – PRIMEIROS AUXILIOS básicos Oficina club Rosinha Paredes venres
14     O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 2ª proba -Cto Gal Longa – Interrexións Betanzos Club OPBZ sábado
20 22   O-PÉ Cto España 2 de Orientación a Pé Extremadura Club ALCOR  
22   c MONT Sendeirismo Río Xabriña Covelo Maisi e Quinxo  
28 29 c MONT Invernal no Macizo do Mampodre Maraña (León) Sabela e Diego  
28     RAID Liga galega RAID-O 2ª proba – Cto GALEGO A Coruña Club Brigantia sábado
28     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 1ª proba Bisbarra do Sar    
29   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 1ª Ori – Cto Provincial Escolar CUVI AROMON domingo
Abril 4 8 c MONT Semana Santa en – PIRINEOS Pirineos Carlos e Manolo  
4     MTBO Liga galega MTBO 1ª proba Por determinar Club Fluvial sábado
4     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 2ª proba Condado Club Cornelios  
18 19 c Nenos e Pais O Grove con nenos O Grove Xose M. e Miguelanxo  
18     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 3ª proba Entrimo    
18     O-PÉ Cto Galego Escolar e Universitario de Orientación A Coruña Club Apa Liceo  
18     ESC III proba Copa Galalega Escalada BASE de DIFICULTADE As Travesas – Vigo    
20 23 f ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira    
25   c ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 4ª pr. – VI PonteANDAR Pontevedra AROMON  
25   c O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 3ª proba – Interrexións e 1ª proba Sprint Santiago Compostela USC e AROMON maña e tarde
26   c O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 4ª proba – CITY RACE Santiago Compostela USC e AROMON domingo
Maio 1 3 c MONT Sierra de GUADARRAMA Madrid – Segovia Ton e Carlos  
1 3   O-PÉ Cto España 1 de Orientación a Pé Huesca Club Peña Guara/Faro  
9 10   RAID Liga galega RAID Ori 3ª proba / LERA Miño Club Galiorient Sports  
9   c ESC Xornada de ESCALADA Club Castro Baroña Jose Juan  
9     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 5ª proba Santiago Compostela Club D. Fontiñas  
13 19 c O-PÉ Semana do World Orienteering Day Por determinar AROMON  
16 17 c MONT Sendeirismo na Serra do ALVÂO Vila Real – Portugal Xose Luis Veiga e Juan  
16     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 6ª proba Salceda de Caselas    
22   c Forma CHARLA de ACHEGA – Prácticas básicas de RCP Oficina club Rosinha Paredes venres
23     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 7ª proba Brión    
24   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 2ª Ori-Pé e MTBO Pastoriza AROMON domingo
30 31 f ESC/Forma CURSO de CRESTAS Galiñeiro Jose Juan e Manolo  
      MTBO Liga galega MTBO 2ª proba. Media + Sprint – Cto Galego Monte Xalo Club Gallaecia sábado
31   c MONT Sendeirismo en Faro de Avión e nacemento río Tea Covelo Segundo Querejeta domingo
Xuño 5 7 c MONT Travesía en PALENTINAS Palencia Chema Blanco  
6   c ESC Xornada de ESCALADA Club Galiñeiro Jose Juan  
6     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 8ª proba Melgaço    
12     Forma CHARLA de ACHEGA – Camiñado e CONSERVANDO Oficina club Saba González venres
13     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 9ª proba Ferrol Club Montaña Ferrol  
13     O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 5ª proba e 2ª proba Sprint Monteferro Club U.Vigo maña e tarde
14     ESC I Cto Galego Escalada DIFICULTADE Infantil-Cad.-Xuv. Rocódromo CUVI – Vigo   domingo
20     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 10ª proba Boqueixon    
21   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 3ª Ori-Pé Mercantil AROMON domingo
27 28 c MONT Montaña de SANABRIA Sanabria – Zamora Ton e Chus  
27     O-PÉ Liga Ori Portugal Interrexións Alvao Club NAST sábado
Xullo 5   c MONT Sendeirismo – Senda do Tea en Mondariz Mondariz Segundo Querejeta  
5   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 4ª Ori-Pé Monçao AROMON domingo
6 9 f ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira    
11   c ESC Xornada de ESCALADA Club Donón ou Galiñeiro    
12   c BARR BARRANQUISMO I Río Pedras Angel Serto domingo
19   c Nenos e Pais Río Lérez Senda do Lérez Maisi e Xavi Villaverde  
25 26 c MONT Picos de EUROPA Asturias – Cantabria Carlos e Chus  
Agosto 1   c ESC Xornada de ESCALADA Club Oia Jose Juan  
9   c BARR COSTERING I Punta Couso Angel Serto domingo
15   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 5ª Ori-Pé – Ponteverán Pontevedra AROMON sábado
23   c BARR COSTERING II Punta de Cabicastro Angel Serto domingo
29 30 c Nenos e Pais Rio CALDO en O Xures      
Setembro 4     Forma CHARLA de ACHEGA – Vendaxes funcionais de nocellos Oficina club Conchi Guerrero venres
5     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 11ª proba Ribeira    
5     RAID Liga galega RAID Ori 4ª proba Culleredo Club Gallaecia sábado
12 13 c MONT Camiño dos FAROS etapas 1 e 2 Costa da Morte Almudena e Luis  
13     ANDA Copa ANDAINAS 50 quilómetros 12ª proba Viana do Bolo    
13   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 6ª Ori-Pé – EUROCIDADE Tui – Valença AROMON domingo
18 19 c ESC Encontro de ESCALADORES en Castro Baroña Castro Baroña Diego e Beatriz  
19     ESC II Cto Galego Escalada DIFICULTADE Xuvenil-Absoluta Rocódromo Lugo   sábado
19     O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 6ª proba Forgoselo Club Artabros sábado
20   c BARR BARRANQUISMO II Río Cerves inferior Angel Serto domingo
26 27 c MONT Montaña Porracolina e Espeleo Cova Coventosa Val de Asón – Cantabria Susana e Toño  
27   c O-PÉ 2º Trail de Orientación Vila de Baiona Baiona AROMON  
Outubro 3     O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 7ª proba Guitiriz / Abadín Club Fluvial sábado
10 12 c MONT Serra de GREDOS sector central Avila Ton e Carlos  
10 12   RAID Liga galega RAID Ori 5ª proba / LERA O Condado Club Vizhoja-Cornelios  
17     O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 8ª proba – Interrexións A Limia Club Limiactiva sábado
18     MONT Sendeirismo en Pazos de Arenteiro Pazos de Arenteiro Xosé M. e Miguelanxo domingo
18   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 7ª Ori-Pé e MTBO A Escusa AROMON domingo
19 22 f ESC/Forma CURSO Iniciación a ESCALADA Rocódromo A Xunqueira    
24 25 c Nenos e Pais Outono no COUREL Sendas e Covas O Courel Carmiña e Susana  
24   c ESC Xornada de ESCALADA Club Donón ou Galiñeiro    
  7 8   MONT Montes de León – Peñas Pintas e Pico Moro León Carlos e Chus  
7   c MTBO Liga galega MTBO 3ª proba Por determinar AROMON sábado
14 ESC Cto Galego Escalada BLOQUE Xuvenil-Absoluta Rocódromo Lugo   sábado
14 O-PÉ Liga Ori-Pé Gal 9ª proba Barco Valdeorras Club Trevinca sábado
20 22 f Forma Charla de ACHEGA – COGUMELOS con saída a campo Pontevedra Roberto Verde Venres/Domingo
21     O-PÉ Campionato Galego de Remudas Mixtos A Coruña Club Artabros sábado
27   c outras Asemblea XERAL SOCIOS – CEA 30º aniversario Por determinar   venres
28     O-PÉ Liga Ori Portugal Interrexións Paredes de Coura Club COM  
29     MONT Sendeirismo Pedrada en Peneda Peneda – Portugal Carlos e Chus domingo
Decembro 4 6 c Nenos e Pais Invernadoiro Ourense Maisi e Quinxo  
5 6   RAID LERA Cto España Estremadura Club ALCOR  
12 13 c MONT Peña del RUBIO Valdorria – León Sergio Rosales  
19   c outras Xuntanza de preparación CALENDARIO 2020 Oficina club   sábado
20   c MONT Marcha FINDANO Por determinar Saba e Roberto  
26   c O-PÉ Liga AROMON CHEMASPORT 8ª Ori-Pé – O-Nadal Pontevedra AROMON sábado